Waarschijnlijk is bijdrage niet meer van belang. Deze kan in dat geval gewist worden.
Over de tijd die het beheren van een website kost heb ik geen directe gegevens. De tijd per week die hierboven genoemd wordt kan juist zijn.
Op de site
http://www.vitesse.org/ staat: "Hoeveel tijd kost het beheren van zo n site?
"Dat is natuurlijk afhankelijk van de tijd van het jaar. Momenteel zitten we
middenin het competitieseizoen. Ik denk dat ik gemiddeld 20 minuten per dag
bezig ben. Maar ik hoef er niet de deur voor uit. ik beheer de site thuis van
achter mijn computer.""
Het volgende wil ik voorleggen:
Eens meen ik jurisprudentie gelezen te hebben waarin een gemeente aan cliënt een korting opgelegd had omdat werkzaamheden niet waren vermeld. (Was het het uitvoeren van enige taken op een manege?
Volgens de cliënt vertoefde deze als gast tussen de paarden, had deze nooit betalingen ontvangen, was er geen sprake van een dienstverband dat was vastgelegd, bestond er geen opzegtermijn.) De rechter oordeelde dat de cliënt hiervan toch melding had moeten maken. Maar in tegenstelling tot hetgeen de gemeente meende, kon voor de handelingen geen normaal loon opgeëist worden en door de functionele beperkingen bij cliënt waarvan de gemeente op de hoogte was, konden de uren van veronderstelde aanwezigheid niet zodanig gewaardeerd worden dat deze met een normale marktwaarde gehonoreerd konden worden.
Andere:
LJN: AT6229 via www.rechtspraak.nl
- betreffende "werkzaamheden in het maatschappelijk leven een economische waarde vertegenwoordigen en daarom als productieve arbeid dienen te worden aangemerkt.
- voor "werkzaamheden een salaris betaald wordt"
(De voorzieningenrechter ziet niet in dat verzoeksters activiteiten als bestuurslid voor de Stichting kunnen worden aangemerkt als productieve arbeid. Het is de voorzieningenrechter niet gebleken dat het hier om meer gaat dan om marginale werkzaamheden.)
- " ...werkzaamheden van verzoekster als bestuurslid haar inschakeling in reguliere arbeid belemmeren."
- "Het is de voorzieningenrechter niet gebleken dat het hier om meer gaat dan om marginale werkzaamheden. Bovendien is het niet gebruikelijk, en is de voorzieningenrechter evenmin gebleken, dat voor die werkzaamheden een salaris betaald wordt. Voorts is naar het oordeel van de voorzieningenrechter niet voldoende aangetoond dat de werkzaamheden van verzoekster als bestuurslid haar inschakeling in reguliere arbeid belemmeren."
- "Verweerder heeft een fictief inkomen in aanmerking genomen, ervan uitgaande dat verzoekster gedurende 8,5 uur per week productieve arbeid als dansjuf verricht. De beschikbare gedingstukken bieden naar het oordeel van de voorzieningenrechter echter niet voldoende aanknopingspunten voor verweerders conclusie dat verzoekster feitelijk gedurende 8,5 uur per week die werkzaamheden verricht.
- "Verzoekers hebben voorts bezwaar gemaakt tegen het in aanmerking nemen van een fictief inkomen. Voor het in aanmerking nemen van een fictief inkomen is ruimte indien vaststaat dat de betrokkene aanspraak kan doen gelden op een bepaalde honorering, bijvoorbeeld ingevolge een geldende collectieve arbeidsovereenkomst of op basis van de Wet op het minimumloon en vakantiebijslag, en hij die ten onrechte niet ontvangt, als de hoogte van de inkomsten niet kan worden vastgesteld of als tegenover het verrichten van arbeid geen dan wel zo'n lage beloning staat dat van een reële betaling voor die arbeid geen sprake is."
- "maar verweerder is naar het oordeel van de voorzieningenrechter te snel uitgegaan van de aanname dat verzoekster alle wekelijkse lessen als dansjuf verzorgt, zonder hiernaar deugdelijk onderzoek te doen. Hiertoe bestond wel aanleiding nu verzoekster uitdrukkelijk heeft betwist dat zij alle lessen verzorgt en er voorts in het dossier verklaringen zijn opgenomen van een viertal vrijwilligers die hebben aangegeven gedurende 2003 en tot mei 2004 de danslessen te hebben verzorgd. "
I.v.m. WIA: Blijkbaar kijkt UWV en arts naar functionele beperkingen en daarnaast naar imaginaire banen waarin gewerkt zou kunnen worden. De keuze van banen kiezen lijkt me op het gebruik van een grabbelton.
LJN: BK9703
LJN: BP6225
Opvallend is dat men hierbij niet dieper ingaat op de tijdsduur van de vermeldde uren die aan vrijwilligerswerk worden besteed. Ook: "De eigen subjectieve ervaring van appellante is niet bepalend en niet is kunnen, blijken van ob-jec-tie-ve me-di-sche be-vin-din-gen dat appellante is aangewezen op een beperking van meer dan 20 uur per week." (- ingevoegd door P.)
Het aannemelijk maken van medische beperkingen voor productieve arbeid kan evt. blijken uit bezoeken aan arts (en), gebruik medicijnen, aanvaringen met medeaardbewoners, ervaren noodzaak om negatieve ladingen als veroorzaakt door anderen te veronderstellen, (waarbij het een gegeven is dat "zwakkeren" zich inderdaad steeds een bad van negatieve ladingen moeten laten welgevallen, zondebok) voortdurende vermoeidheid, het inlassen van rustpauzes die zo normaal zijn dat ze voor de persoon zelf niet opvallen, inertie, hyperactiviteit. Als ikzelf moe ben lopen mijn gedachten door elkaar, toen ik vroeger nachtwerk deed zag ik s ‘morgens bochten in de weg en huizen, die er in het geheel niet waren.
T.a.v. tijd besteed aan activiteiten:
Iemand als Jets kan wel een uitspraak doen tijdens een beoordelingsgesprek of op papier. Het is aan de ambtenaar om te beoordelen of de cliënt een juiste kijk op zaken heeft. Bv de perceptie kan vertekend zijn. Mn tijds-beleving is zeer relatief. Mensen menen veelal dat het wachten op de bus veelal langer duurde dan de gemeten tijd. Tijdens vakantie dan weer of een prettig weerzien met een bekende lijkt de tijd te vliegen. Tijd besteden aan iets dat men geheel nog niet kende lijkt dan weer langer te duren.
1 Men kan, zoals na een verhoor, een uitspraak mondeling of schriftelijk intrekken. Zo hecht een rechter meer waarde aan het terugnemen van beweringen als de brief kort na een verhoor of gesprek wordt verzonden. Dit in tegenstelling tot beweringen die pas op de rechtszitting worden tegengesproken.
2 Beoordeling symboliek:
Stel dat je naar een café, restaurant of winkel gaat, dan zal de dienstdoende daar mogelijk een praatje met je maken. Deze doet dat binnen "werktijd".
Kom je er vaker of wordt dan zul je er met anderen spreken die eenzelfde positie innemen als bezoeker. Toch zou je dan ook al kunnen zeggen: "Ik heb gezorgd dat die andere persoon daar ook komt kaarten, biljarten...". Voor zijn eigen gevoel hecht men dan waarde aan zijn gedrag binnen die context. Daar is niets mis mee. Het betreft een symbolische waarde. Door waarde toe te voegen aan een situatie, bv door snoepjes uit te delen aan de kinderen in de buurt, een pakje in ontvangst te nemen dat bij de buren bezorgd wordt, pleegt men inderdaad handelingen, maar er staat geen sanctie op als je het niet doet. Het handelen, betreft vaak iets waardoor men opgemerkt wordt. Dit kan ook gebeuren door het dragen van kleding, hoe men zich beweegt of het zich onthouden van handelingen, bv "Hij is stil en doet een kruiswoordpuzzel"; "Hij komt alleen op zaterdag een krant kopen".
Veel van hetgeen men tijdens werk doet betreft symboliek waaraan binnen een context waarde wordt gehecht. Zo kan een politieagent "toezicht houden". Feitelijk op die plaats doet de persoon echter vaak veel, of "nog niet iets" of "in het geheel niet iets". "U veronderstelt dat we het autoverkeer in het autoluwe stadcentrum in de gaten houden? Eigenlijk doet die agent hele andere dingen. We letten op andere dingen. We willen aanspreekbaar zijn en aanwezig zijn. Zo roepen we geen wantrouwen op."
De agent kan in gedachten bezig zijn een verslag te schrijven voor zijn voetbalclub. Hij zou ontslagen worden als hij in zijn auto gaat zitten slapen of zaken doet waarvan anderen menen dat het niet bij de symboliek past. Bv staan goochelen op straat en zo geld bijverdienen.
Een bedrijf dat in het weekend een werknemer stand-by laat zijn, kan zo sneller op acute problemen bij klanten reageren. Ook hier is de veronderstelde snelheid van optreden deels een symboliek: De klant weet dat er een monteur komt en dat stelt hem gerust. De werknemer dan weer krijgt een symbolische vergoeding, ook als hij niet moet uitrukken. Immers het is niet duidelijk wat deze persoon allemaal moet doen en laten om in actie te komen.
Feit is dat zulk een symbolisch, soms ook ritueel handelen, (bv de das van je voetbalclub dragen, een wedstrijd bezoeken) aan de persoon een positie toedicht binnen een sociale omgeving. Zo mag je als cliënt, bij de gemeente op bezoek, niet hard roepen (binnenshuis zijn de goden in ruste en hun minderen zorgen daar voor goede orde), maar de voetbalcoach op het veld mag dat wel. (Hij is de sjamaan die bijzondere krachten oproept). Symbolisch handelen verwijst naar effectief gedrag in lang vervlogen tijden, bv als men dieren opdreef tijdens de jacht en bij terugkomst in het kamp het voedsel deelde met de anderen. ("Jij bent belangrijk, je hoort bij onze clan. Je hebt al die tijd op ons ge-wacht.") (De maatschappij van jagers en verzamelaars, Marc Vermeersch)
3 Het is mogelijk dat iemand, die ergens een leidinggevende of toezichthoudende positie heeft, of zichzelf in zo'n positie acht, zijn taak en de werkelijke duur van zijn werkzaamheden hogelijk overschat en mogelijk zelfs overdrijft: Onderwijzers die op het speelplein staan, babbelen vaak gewoon met elkaar. Ook personeel in een psychiatrische verpleging zag ik hoofdzakelijk met elkaar spreken. Naar de patiënten toe was er sprake van beperkt kort ritueel handelen. (Observaties tijdens bezoeken van 2 maal ongeveer een uur.) Ouders en leraren kunnen menen dat kinderen er zonder hun aanwezigheid en toezicht een janboel van maken, maar bij experimenten blijkt dat na een korte periode van uitgelatenheid de kinderen met elkaar gaan overleggen en zelf regels instellen en deze handhaven.
4 De herinnering is niet altijd juist. In "Forensische Hypnose" staat dat slechts in 16 procent van de gevallen mensen blijk geven de juiste herinneringen te hebben, bv als zij, na getuige te zijn van een ongeval, aan een verhoor worden onderworpen.
Als 2 opvallend geklede klanten in een supermarkt een ongewoon bedrag komen omwisselen, binnen een korte tijdspanne na elkaar, en als "rechercheurs" binnen 2 uur de kassière vragen stellen over een uitzonderlijke klant, waarbij ze foto s tonen van 5 verschillende personen, dan wordt de juiste persoon slechts in 16 procent van de gevallen aangewezen. Vertrouwen hebben in het juiste antwoord te geven, heeft geen invloed op een verbeterde score.
Hypnose tijdens een verhoor heeft geen invloed op een betere score. Mensen die gevoeliger voor hypnose zijn kunnen soms meer goede antwoorden geven, maar de pertinente foute antwoorden nemen onrustbarend toe.
5 Sommige mensen die achter een computer zitten, doen ondertussen verschillende dingen: Er wordt gechat met verschillende personen, op verschillende websites en soms onder verschillende namen op dezelfde website. Er wordt email gelezen. Facebook wordt gecheckt en bijgewerkt. Ondertussen komen en gaan sms jes. Met de buurman of buurvrouw wordt het weekend doorgenomen. Er worden filmpjes gekeken. Toch wordt er dan ook gewerkt, stukken gelezen, afspraken gemaakt, een update geïnstalleerd en telefoontjes gepleegd.
6 Jets noemt in 2009 dat er enige zaken qua software etc. veranderd zijn (waardoor minder werk) en dat het modereren voortaan vooral nog zal plaatsvinden bij gasten. Na deze datum zijn een 198 topics op de website geplaatst, waarin de naam Jets als auteur voorkomt, van in totaal. (Rond 10-10 gezocht op "Jets" en aantallen bekeken tot datum 2009) Slechts een heel klein deel van de berichten (minder dan 20) is begonnen door iemand met in de naam het woord 'gast'. Of in deze gevallen de starter van het topic het woord "gast" zelf aan de naam heeft toegevoegd is niet bekend.
7 Mogelijk genereerd de software van de website zelf logfiles bv als een beheerder inlogt. Die kan men evt. nakijken. Ook een computer waarvanuit een website beheerd wordt, kan logfiles aanmaken: Een map waarin foto’s geplaatst worden krijgt bij aanmaak een tijdcode. Een Word document laat zien hoelang het duurde voordat het bestand weer gesloten werd. Verzonden emails dragen een tijdcode. Niet gewiste cookies van websites en "temporary internet files" eveneens. Ctrl + h geeft mogelijk een overzicht van bezochte websites. Opgeslagen webpagina’s staan bij Explorer onder "Temporary Internet Files".
Stel er is een tijd dat men inlogt om beheer te plegen. Bv van 13 uur tot 19 uur. (5 dagen a 6 uur) Indien er hiervoor genoemde bestanden op de gebruikte computers zijn, die op de tijd tussen 13 en 19 uur zijn aangemaakt, dan geeft dat al aan dat men niet al die tijd met het beheer van een website bezig was. Hetzelfde geldt voor de tijdstippen van telefoontjes of verstuurde tekstberichten. Ook gaat men soms toch wel koffie zetten, wat eten etc.
(Internetproviders zijn verplicht een aantal gegevens op te slaan. Welke dit precies zijn, en of deze toegankelijk zijn voor eindgebruikers is mij niet bekend. Of routers in eigen beheer zoals Wi-Fi, logs opslaan is mij niet bekend)
8 Naast feitelijke bijdragen plaatst Jets ook opmerkingen op de website, nadat een bekende een bijdrage heeft geleverd: Zoiets als "Off topic, ik zeg even goedendag". Dit zegt iets over de sociale functie van het op deze wijze uitwisselen van gedachten. (Zie bij 2) Jets mag dan aanwezig zijn en voor eigen gevoel misschien bezig zijn met het "houden van toezicht" maar een feitelijke bijdrage werd niet geleverd. Midas Dekkers noemt dit "vlooien", naar analogie wat de veronderstelde aapverwanten doen. Je komt even langs en door wat te doen ben je niet hinderlijk, maar is de aanwezigheid juist gewenst. Zoiets is duidelijk geen werk. Ook vermeldt Jets een ontmoeting met enige mensen die bij ING werken en tot besluit daarbij: "Ik ben behoorlijk dronken geworden".
9 Als een arm een tijd in het gips zit zal de andere hand/ arm meer taken overnemen. Deze zal sterker worden. Evenzo kan men na ontslag of bij langdurige ziekte, andere zaken zoals hobby’s als belangrijker gaan omschrijven. "Wat doe je dan nu zoal?" kan iemand vragen. Naast feitelijke informatie vraagt men een symboliek te willen horen waarmee de vragensteller uit de voeten kan. Mensen geven sociaal wenselijke antwoorden. Dit is bekend uit sociaal onderzoek. Ook sancties of het verlies van voordelen kunnen een rol spelen.
10 Uit boek Louis Paul Boon: "...makkelijk is het niet om iets groots in de wereld tot stand te brengen...
Als ge heel alleen zijt, kunt ge gemakkelijk een ander overtuigen, ge steekt een speech af en iedereen is overbluft, alle denkbeeldige mensen rondom u, geven u subiet gelijk. Maar in de dag als er levende gezichten voor u staan met hun onwil, met hun onverschilligheid, met hun spotlach, dan zoekt ge radeloos naar het juiste woord, ge tast naar gedachten in de donkere hoek van uw hersenen en ge vindt er geen. Ge staat in een altijd hoger klimmende donkere brij die al uw goede voornemens verstikt en uw schoonste gedachten doodknijpt."
Excuses als dit te lang is of niet functioneel.
Het gaat om:
Jurisprudentie WIA
Gevolgen burn-out nog aanwezig?
Mogelijke fouten in waarneming van tijd.
Hoe dit aannemelijk maken.
Groet.