UTRECHT - Gepensioneerden moeten volgend jaar een extraatje boven op hun pensioen krijgen. De grootste vakbond van ons land, FNV Bondgenoten, wil met een eenmalige pensioenverhoging koopkrachtverlies bij ouderen voorkomen.
Pensioenfondsen verkeren door de kredietcrisis in zwaar weer en kunnen de pensioenen voor 2009 niet of slechts gedeeltelijk indexeren.
„Met een eenmalige inflatiecorrectie voor gepensioneerden zorg je dat ouderen niet onnodig de dupe worden van de crisis”, meldt Henk van der Kolk, voorzitter van FNV Bondgenoten.
De Nederlandsche Bank adviseert pensioenfondsen een dekkingsgraad van 125 procent aan te houden. Dan heeft het fonds dus voor elke euro die in de toekomst moet worden uitgekeerd, 1,25 euro in kas. De gemiddelde dekkingsgraad van de fondsen is momenteel gedaald naar 109 procent. Van der Kolk stelt de fondsen nog genoeg ruimte hebben voor de pensioeninjectie: „De pensioenfondsen kunnen dit dragen, want deze maatregel heeft een klein effect op de dekkingsgraad.”
Bron Telegraaf
Pagina 1 van 1
Fnv Pleit Voor Eenmalige Bonus Gepensioneerden FNV pleit voor eenmalige bonus gepensioneerden
#2 Gast_Andy Castello_*
Gepost 07 december 2011 - 02:00
Lieve mensen,
Help de wetenschap een handje door deze enquĂȘte in te vullen rondom het thema politiek & media gebruik. Het kost u slechts 4 minuutjes, en zal ons een groot plezier doen.
Alvast bedankt!
Drie studenten van de Erasmus Universiteit Rotterdam
https://qtrial.qualt...cAX1gwtZa9ToCfq
Help de wetenschap een handje door deze enquĂȘte in te vullen rondom het thema politiek & media gebruik. Het kost u slechts 4 minuutjes, en zal ons een groot plezier doen.
Alvast bedankt!
Drie studenten van de Erasmus Universiteit Rotterdam
https://qtrial.qualt...cAX1gwtZa9ToCfq
Volg ons op Twitter of help ons om de zoekresultaten van deze discussie op Google te verbeteren
Deel dit topic:
Pagina 1 van 1

SZwerk Home
Kalender
Forumberichten
Chitter
Leden+ blogs
Live Video's
Help 
Voeg antwoord toe 



Multi quote 

